Publikowanie wpisów w katalogach jest tanim, ale jeszcze bardzo wydajnym sposobem pozycjonowania stron internetowych. Polega ono na umieszczaniu wpisów (opisu i linku do pozycjonowanej strony) do specjalnych serwisów internetowych, zwanych katalogami.

Jak dodawać do katalogów?

Aby zdobyć jak najlepsze efekty, powinno się katalogować stronę stopniowo. Na początku pozycjonowania warto ograniczyć się do kilku katalogów na dobę i później intensyfikować tę liczbę do optymalnie kilkunastu w czasie doby. Wypada przy tym pamiętać, aby nie przeholować. Dodanie za dużej porcji wpisów może prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.
Warto dodać, że najnowsze algorytmy wyszukiwarek są nadzwyczaj czułe na jakość dodawanych wpisów. Należy zadbać o to, aby umieszczane w katalogach opisy stron były unikatowe. Oczywistym faktem jest, że trudno napisać osobliwy opis do każdego katalogu, dlatego warto używać synonimów.

Jakie katalogi wybierać?

Aby pozycjonowanie stron za sprawą katalogowania przyniosło przyzwoite efekty, trzeba zadbać o odpowiedni dobór katalogów, do jakich dodajemy wpis. Nie ma jednoznacznej recepty na stwierdzenie, czy dany katalog jest dobry, ale można przyjąć pewne wskazówki jakimi warto się kierować przy jego wyborze.
Dobry katalog stron to taki, który jest moderowany, ma zadbaną szatę graficzną, wysoki wskaźnik PageRank, posiada odpowiedni podział stron na kategorie i przede wszystkim, zawiera wartościowe, unikalne i poprawnie gramatycznie wpisy. Z reguły warunki te spełniają płatne katalogi, ale zdarzają się również gratisowe.

Similar Posts:

Popularity: 1% web directory software